כיצד מתכוננים לקראת טיסה עם תינוקות ופעוטות

החלטתם להיות נועזים ולקחת את הקטנים לבקר בארץ אחרת או בעיר הדרומית אילת…
במטרה לאפשר לכולכם חווית טיסה נעימה ככל אפשר להלן טיפים להכנה לפני טיסה והתנהלות במהלכה.

הזמינו מושבים מוקדם ככל האפשר

• עד גיל שנתיים הפעוטות אינם זכאים למושב, אלא ישובים על ברכי הוריהם במהלך הטיסה ולכן מומלץ להזמין מושבים שיהיו נוחים לסיטואציה המדוברת כגון: מושב קדמי הממוקם לפני קיר ולא ליד השירותים -מרחב בו יש יותר מקום להתפרס. שימו לב! שאסור להניח תינוקות על רצפת המטוס בכדי לזחול או בכלל. לעיתים במטוסים בשורה הראשונה, משענות הידיים אינם מתרוממות- דבר היכול להפריע כשיש עליכם תינוק. מושב הממוקם ליד המעבר יאפשר לכם נגישות לתיק או לצוות הדיילות בכל פעם שתזדקקו לעזרה (מים חמים, מטליות לחות וכדומה).
• ניתן לבדוק הבאת כסאות בטיחות עבור הקטנים וכך לארגן להם ישיבה, דבר המותנה באישור חברת התעופה. ישנן חברות תעופה המספקות עריסות המיועדות לתינוקות עד גיל 10 חודשים אותן ניתן להתקין במקומות שנועדו לכך במטוס (יש לקחת בחשבון שהמלאי מוגבל). מומלץ גם לבדוק האם ניתן להביא את מושב הרכב, בו יוכלו התינוקות לשבת קשורים בעת ההמראה והנחיתה.
• התשובה לשאלה האם להזמין טיסת לילה או בוקר אינה חד משמעית וסובייקטיבית לכל משפחה בהתאם לצרכיה ולאופי התינוקות. ישנם תינוקות שבשעות הבוקר הם רגועים ושקטים וערניים ואז ישתפו פעולה ואחרים אינם נרדמים בקלות בקומות “זרים” ואז בהחלט מומלץ לטוס בטיסת יום. כאשר מדובר בתינוקות שנרדמים בכל מצב מומלץ לטוס בטיסת לילה.
• גשו לרופא הילדים המטפל, זמן מה לפני מועד הטיסה, במטרה לבקש מהרופא הילדים מרשמים ותרופות אותן ממליץ לרכוש לנסיעה בהתאם לארץ היעד,מצב התינוקות וגילם. דאגו שיהיה לכם מספר הטלפון הנייד של הרופא למקרה הצורך.
• בהמראה ובנחיתה דאגו להניק או להאכיל את התינוקות מבקבוק כדי להפחית את כאבי הלחץ באוזניים האופייניים למצב זה בשל לחץ הנובע משינויים בגובה המטוס.
• ניתן לעבור בעמדת ההרשמה לטיסה ראשונים אך מומלץ להיכנס אחרונים למטוס אחרי שאכלתם ושתיתם במידה ולא תספיקו לאכול במטוס.

הכינו מראש תיק מאובזר, מאורגן ומסודר אותו תיקחו איתכם לטיסה

• בראש ובראשונה חשוב להכין מים ותמ”ל (תרכובת מזון לתינוקות) ליום שלם! (היו מקרים שבהם המזוודה הלכה לאיבוד ואז יש צורך לחפש אוכל לתינוקות..) יחד עם זאת, יש צורך לבדוק עם חברת התעופה מהם התנאים להעלאת מים למטוס. בטיסות חזרה מארה”ב לישראל ניתן לתת להעלות למטוס רק תמ”ל מוכן. ולא אריזות או בקבוקי מים.
• עוגיות ופירות לתינוק (בהתאם לגילם ולחוקים במדינה ממנה אתם חוזרים, בטיסת חזור)
• בגדים להחלפה הנוחים להלבשה במהירות ובקלות. מומלץ להלביש את התינוקות בשכבות (לא לשכוח גרביים), אותן תוכלו להסיר בהתאם למזג האוויר בחלל המטוס.
• חפצי מעבר, שמיכות מוכרות וקטנות לתינוקות, צעצועים ניידים, חיתולי בד, חיתולים חד פעמיים (לחשב זמנים לפי החלפה של כל 3 שע’ +3 אקסטרה לכל תינוק), מגבונים, מוצצים (הרבה) ומחזיקי מוצצים, תרופות- משככי כאבים, ספריי לאף, מד חום, תרופה לבחילות וכל תרופה אחרת שהילד נוטל, משחה לטוסיק, משטחי החתלה חד פעמי ושקיות ניילון.
• צילום של פנקס חיסונים, דרכון וביטוח רפואי.
• עגלה ומנשא- את העגלה או טיולון תוכלו לקחת איתכם עד השרוול של המטוס ומשם תמשיכו בהליכה רגלית עם התינוקות על הידיים עד שתגיעו לדלת המטוס. את העגלה תקבלו שוב ביציאה מהשרוול או ביציאה מהמטוס בארץ היעד בהתאם למקובל באותה מדינה. במידה ואתם טסים שני מבוגרים מומלץ לקחת 2 עגלות בודדות במקום עגלת תאומים. לא בכל הארצות יש נגישות לעגלות תאומים ושלישיות.
• כסא בטיחות- תלוי באישור חברת התעופה ובסוג הטיול.
• וידאו נייד עם שירים וסרטונים קצרים.

בנוסף לציוד שלכם ההורים ולתיק שהעלתם למטוס ובמטרה לאפשר הערכות נכונה לכל מה שיעלה חשוב לארוז גם: סדינים, חיתולים, מגבונים, מוצצים, כלי רחצה, משחה לטוסיק טיפולית ומניעתית לתפרחת חיתולים, פנקס חיסונים, ויטמינים (ויטמין D וברזל- בהתאם לגיל התינוקות), סבון, שמפו ושמן אמבטיה, קרם הגנה לתינוק, מברשת ומשחת שיניים לתינוקות, פלסטרים, אקמולי\נורופן, מספרים, תכשיר דוחה יתושים, חומר חיטוי (לא שורף) טיפות אוזנים, בקבוקים, מברשת לניקוי בקבוקים, תרמוס, משאבת חלב, סינרים, אוכל- דייסות, עוגיות לתינוק, תחליפי חלב, כלי אוכל (קערית פלסטיק, כפיות), שקיות ניילון.
בגדים בהתאם לעונות השנה: חולצות ומכנסיים- קצרים וארוכים, אוברולים, מעילים, פיגמות, כובעי שמש וכובעים מחמים, בגדי ים\ חיתולי מים חד פעמים, מצופים, מגבות (במידה והאירוח אינו במלון אלה טיול בקראון), צעצועים (ספרים, בועות סבון, רעשנים, כדורים, מכוניות) מוסיקה לאוטו, DVD נייד+ דיסקים.

וכמה מילים אחרונות לסיכום:
כאשר אתם טסים עם תינוקות, במיוחד כשמדובר בתאומים או בשלישייה התכוננו לרגעים נפלאים ומאתגרים כאחד. ככל שתכינו את עצמכם, את התינוקות ואת האביזרים וגם תתנהלו ברוגע ובשיקול דעת, כך תהפכו את השהות בשחקים לחוויה משפחתית נעימה.

טיסה נעימה

רונית קינן “טיפה פרטית” שירותי טיפת חלב פרטיים בביתך
TipaPratit.co.il

מעוניינים לשוחח עם רונית? הכנסו לדף המומחים שלנו

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום