רויטל לביא – טיפול רגשי והתנהגותי

 

בעלת תואר ראשון ותואר שני (Msc) בעבודה סוציאלית קלינית – מטעם אוניברסיטת חיפה. מטפלת התנהגותית קוגניטיבית- התוכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי – מטעם אוניברסיטת בר אילן ואיט”ה. מתמחה בהדרכות הורים ומתן טיפול לילדים, נוער ומבוגרים, בעלת ניסיון מקצועי בתחום החרדות והדיכאון, חיזוק הביטחון האישי והדימוי העצמי, התקפי זעם ובעיות התנהגות, הפרעות קשב וריכוז, חיזוק מיומנויות תקשורת הורית, זוגית ועם עמיתים ומנהלים בעבודה.

במסגרת לימודי  באקדמיה וכאמא לשלושה ילדים מיוחדים ומקסימים, למדתי שכל יום הוא יום חדש עם פוטנציאל לשינוי.
במהלך תקופת ההריון בכלל והיריון מרובה עוברים בפרט, עוברת האישה, בן זוגה וסביבתה הקרובה שינויים רבים,  המשפיעים על אופן החשיבה  ומצב הרוח. אופן החשיבה עובר תהליך והופך יותר רגשי  ופחות רציונאלית. קיימת הצפה של מגוון רגשות,  חיוביים ושליליים כאחד: שמחה וציפייה לעתיד לבוא יחד עם תחושות של בילבול, פחד, דכדוך וכעס לא נשלט.

“חשוב שתדעי שהרגשות העזים המציפים אותך, מבטאים מצב נורמלי ואף אופייני לכל אישה בהיריון, ובמיוחד אישה הנושאת יותר מעובר אחד – מצב המגביר את השינויים הפיזיולוגים והנפשיים שאת עוברת.
מחקרים מראים כי אחד מהפרמטרים החשובים ביותר לחוויה חיובית במהלך ההריון, הלידה ולאחריה, הינו סביבה תומכת, מכילה ומעודדת. יחד עם זאת, הקשר הזוגי עובר גם שינויים, ובמסגרת שיחות ואף ייעוץ עם איש מקצוע ללמוד כיצד להתייחס לשינויים, לצלוח אותם ולצמוח יחד איתם אתם.

“הילדים הם גשר אל עצמינו שנתן לנו הזמן ” (כמו שכתב שלום חנוך, בשירו אמא על פני האדמה). אחד מהדברים החשובים בהורות ובכלל כבני אדם הינו להאמין שאנו וילדינו מסוגלים ביחד ולחוד להתמודד עם קשיים, פחדים וכישלונות. הדרכה נכונה, קצרה וממוקדת בהחלט יכולה לסייע להבין מה עלינו לעשות. החיים שלנו דינאמיים ומשתנים כל הזמן, בייחוד בעידן החדש. משימתנו להצליח לקבל את השינויים שחלים בנו ובילדינו , לגדול ולהתפתח יחד איתם.

טיפול באחים תאומים או שלישייה הנה חוויה נפלאה הכוללת אתגרים הנובעים מגידול ילדים בעל קשר מיוחד שהחל ברחם ומשפיע על מהלך חייהם. ישנן סוגיות רבות כל כך שייחודיות להורים לתאומים או שלישיות – מתי כדאי להפריד בין המסגרות, מה עושים כאשר תאום אחד פופולארי בעוד השני סובל מבדידות חברתית, כיצד ניתן להעצים את האישה שחווה חרדות ואף דיכאון אחר לידה ועוד.
כאשר אנו עומדים בפני אתגרים חשוב להגדיר את הקושי, סיבותיו ומהי הדרך המתאימה לצלוח את המצב. רכישת כלים רגשיים ומעשיים, יכולים לסייע בחיזוק הביטחון שלך ושל בן זוגך דבר שיוביל לעריכת השינויים שעליכם לעשות כאינדיבידואלים, כבני זוג וכמשפחה על מנת לחוות הורות וזוגיות מספקת”.

Revital99@2wins.com

ליצירת קשר 0523778417
Revital99@gmai.com
רעננה

* המידע המתקבל מתשובות המומחים ומתוכן המומחים באתר, נועד לספק אינפורמציה בלבד ואיננו בגדר עצה ו\או הנחייה רפואית\סיעודית ו/או חוות דעת מקצועית ו/או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. השימוש במידע הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש והוא מוותר בזאת על כל טענה ו/או תביעה ו/או דרישה כלפי הכותב ו/או האתר ו/או בעלי האתר בגין המידע ו/או השירותים המוצעים באתר ו/או באמצעותו, לרבות דיוק המידע, מהימנותו, שלמותו, עדכניותו וכדומה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!