רונית חלפון – הדרכת הורים לתאומים

נשואה לאורן ואימא של אוהד (10), הילה (10) ורועי (7.5). מפתחת המשחק “פשוט. לשתף.”, הנושא תו תוכן של מכון אדלר ומנחת סדנאות שיתוף, תוך חיבור לתיאוריה האדלריאנית

בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית (אוניברסיטת ת”א) ותואר שני במנהל עסקים, התמחות במשאבי אנוש וייעוץ (מכללה למנהל). בשלבי סיום לימודי הנחיית קבוצות הורים במכון אדלר.

” כשהייתי ילדה קראתי את הספר אורה הכפולה שוב ושוב, זה היה הספר היחיד שקראתי. לדעתי, זה היה הקשר הראשון שלי עם תאומים (תאומות ליתר דיוק). השנים חלפו וכיום, כאימא לתאומים ולילד נוסף, אני מאחלת תאומים לכל מי שאני אוהבת. מהרגע שראינו באולטראסאונד הראשון דופק כפול הרגשתי אושר גדול. אני יכולה לאתר עגלת תאומים ממרחק של עשרות מטרים, ותמיד זה גורם לי אושר.

לאחר שנים רבות במהלכן עסקתי בתחום השירות ומשאבי אנוש, החלטתי להתמקד בהורות. עברתי מהפך מקצועי ומעובדת שכירה, הפכתי לעצמאית במשרה מלאה עם הרבה מאד שעות נוספות ללא תלוש משכורת אך עם הרבה סיפוק והנאה: אימא לשלושה ילדים. בשלב מאוחר יותר, פניתי ללימודי הנחיית קבוצות הורים במכון אדלר, במטרה לרכוש כלים וידע בתחום.

במהלך הלימודים, כתוצאה מהנחייה בנושא שיתוף ומעצם היותי מנהלת פרויקטים, פיתחתי את המשחק “פשוט. לשתף.” יחד עם שותפתי, ליאת זיתוני. מדובר על משחק קופסא המיועד לילדים ולכל המשפחה, ומאפשר למשתתפיו לחלוק מחשבות, רגשות, חוויות ורצונות בדרך נעימה והדדית. המשחק יכול להוות הזדמנות חשובה להעמקת ההיכרות בין הורה לילד, בין אחים או חברים או ככלי לאנשי מקצוע מתחום החינוך והטיפול, ומאפשר נגיעה בנושאים חדשים ויצירת קרבה משותפת.

במקביל, הבנתי כי יש צורך בכלים מעבר למשחק והתחלתי בהנחיית סדנאות שיתוף. ההתייחסות לשיתוף כאחד הכלים הקיימים בהורות, לחיזוק הקשר עם הילדים. כל זאת, תוך חיבור לתיאוריה האדלריאנית הרואה בו את אחת הדרכים ליצירת תחושת שייכות אצל ילדים והצגתו ככלי לחיים.

תאומים, מעצם היותם תאומים, לומדים לחלוק כבר משלב היותם ברחם. מרגע יציאתם לאויר העולם אנו מלמדים אותם לסגל תכונות כמו: סבלנות ודחיית סיפוקים. במהלך השנים, הם לומדים גם לשתף. תפקידינו כהורים הינו חיזוק המיומנות הזו גם באופן מילולי, וגם בהבט המעשי – להיות שותפים ולשמש להם דוגמא אישית.

שלכם רונית

ronit.halfon@2wins.co.il

http://www.pashutleshatef.co.il/

https://www.facebook.com/pashutleshatef?fref=ts

מעוניינים לשוחח עם רונית? הכנסו לדף המומחים שלנו

* המידע המתקבל מתשובות המומחים ומתוכן המומחים באתר, נועד לספק אינפורמציה בלבד ואיננו בגדר עצה ו\או הנחייה רפואית\סיעודית ו/או חוות דעת מקצועית ו/או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. השימוש במידע הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש והוא מוותר בזאת על כל טענה ו/או תביעה ו/או דרישה כלפי הכותב ו/או האתר ו/או בעלי האתר בגין המידע ו/או השירותים המוצעים באתר ו/או באמצעותו, לרבות דיוק המידע, מהימנותו, שלמותו, עדכניותו וכדומה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום