טל זהר – פסיכותרפיה גופנית

אם לשלושה ילדים : יובל בן 18, אלון בן 15, יעל בת 8

בעלת ניסיון רב בטיפול, ליווי והדרכת ילדים, נוער ומבוגרים.
מטפלת מוסמכת בשיטת אלבאום ובפסיכותרפיה גופנית . למדתי במרכז אלבאום ולאחר סיום לימודיי ובמקביל לעבודתי הטיפולית, הייתי חלק מצוות ההורה וההדרכה של המרכז וליוויתי סטודנטים ומתמחים רבים.
כיום סטודנטית שנה שניה בלימודי הנחית קבוצות במרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות במכון וינגייט.
מלמדת ומלווה תלמידים כולל בעלי קשיים בגישה ייחודית, המשלבת שיעורים פרטיים, סיוע בהכנת שיעורי בית והתמודדות עם משימות לימודיות באמצעות טכניקות טיפוליות.
מעניקה טיפולים פרטניים וקבוצתיים במסגרת פרטית ועירונית – במרכז קהילתי השייך לעירית רעננה – טיפולים מסובסדים לילדים ונוער בשילוב הדרכת הורים.

” לפני 15 שנים, יצאתי למסע של הסתכלות פנימה וגילוי עצמי בעקבותיו , שיניתי מקצוע ואורח חיים. יצאתי לדרך חדשה של מודעות עצמית , לימודים אינטנסיביים, חקירה ועבודה פנימית וזאת בעקבות משבר שעברתי ,ומאז ממשיכה בדרך בה אני מאמינה. זוהי דרך של שילוב ואיזון בין כל הרמות והאינטליגנציות של האדם : גוף, רגש, חשיבה ורוח על מנת להגיע לריפוי של טראומות והתמודדות עם מצבי משבר, הרחבת היכולות , ויסות, איזון ושיפור איכות החיים.
הטיפול הייחודי באמצעות שיטות ממוקדות גוף, נותן מענה למגוון רחב של קשיים והתמודדויות – קשיי תפקוד ולמידה (הפרעות קשב , היפר אקטיביות, קשיים בהתארגנות, קשיים התנהגותיים ועוד), קשיים בוויסות תחושתי (סנסורי) ורגשי , קשיים מוטוריים, קשיים במיומנויות וכישורים חברתיים, ביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוך שמשפיע על ההתנהלות ועל איכות החיים. התמודדות עם טראומות וחרדות, דיכאון, מצבי משבר ושינוי ועוד. הטיפול בילדים ונוער הינו מערכתי וכולל הדרכת הורים, עבודה משפחתית וקשר עם הצוות החינוכי של המטופלים.
במסגרת עבודתי אני משלבת גם פסיכותרפיה גופנית – זרם בפסיכולוגיה שמוכר מאוד בארה”ב ובאירופה ובשנים האחרונות צובר גם תאוצה והכרה בישראל. הייחודיות של העבודה טיפולית זו הנה הוספת התייחסות להיבט הפיזי של המטופל . במסגרת הטיפול נעשה שימוש בכלים מגוונים כגון: העלאת המודעות הגופנית, תנועה, הבעה, מגע, נשימה, מדיטציות, דמיון מודרך, עבודה עם קול , שיחה ומשחק. נקודת המוצא והרציונל מאחורי השיטה שנתמכים גם במחקרים עדכניים ופורצי דרך בתחום חקר המח, הנה קיומו של קשר הדוק בין גוף לנפש, בין תחלואים וסימפטומים גופניים ונפשיים, רגשות מודחקים, טראומות לגוף, לשרירים ולשלד. גופינו זוכר וכל חוויותינו מוטבעות בגופנו עוד משלב העוברות והתקופה הטרום מילולית .כאשר מתאפשר ומתרחש חיבור ואיזון בין הרבדים השונים של האדם – גופני, נפשי, רגשי ועוד, נפרצת הדרך לשינוי מהותי ועוצמתי לשחרור, לריפוי ולהרחבת יכולות האדם ושיפור איכות חייו.

במהלך עבודתי ארוכת השנים, נחשפתי לאתגרים הנוספים של הורים לתאומים ושלישיות, הנובעים מהיותם מרגע ההתעברות חלק מזוג (או שלישיה) , מצב המשפיע על המשפחה כולה. תהליך ההתפתחות של תאומים ושלישיות הינו בעל מאפיינים גופניים, רגשיים והתנהגותיים ייחודיים. התייחסות למצב והבנה של תופעות גופניות, רגשיות והתנהגותיות, יחד עם הכרה של יחסי הגומלין בין האחים ובינם לבין ההורים וסביבתם, מסייעים לזיהוי צרכים וקשיים, ולהגשת סיוע ותמיכה מדויקים לכל מטופל”.

טל

levels@2wins.co.il

מעוניינים לשוחח עם טל? הכנסו לדף המומחים שלנו

* המידע המתקבל מתשובות המומחים ומתוכן המומחים באתר, נועד לספק אינפורמציה בלבד ואיננו בגדר עצה ו\או הנחייה רפואית\סיעודית ו/או חוות דעת מקצועית ו/או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. השימוש במידע הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש והוא מוותר בזאת על כל טענה ו/או תביעה ו/או דרישה כלפי הכותב ו/או האתר ו/או בעלי האתר בגין המידע ו/או השירותים המוצעים באתר ו/או באמצעותו, לרבות דיוק המידע, מהימנותו, שלמותו, עדכניותו וכדומה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום