איך בוחרים עגלת תאומים?

אחד הדברים שהכי מושכים תשומת לב בעולם זו עגלת תאומים (סליחה, מה שהכי מושך תשומת לב זו עגלת שלישייה, אבל על זה אני לא יודעת לכתוב). בכל פעם שהייתי הולכת עם הסמיטריילר הקטן שלי ברחוב הרגשתי כמו סלב על, כל המבטים עליי ומיד אחר כך אל תוך העגלה שלי. ואז השאלות.

יו! זה תאומים? (לא, זה שלישייה אני מחביאה אחד בתיק)

שלך? (לא, גנבתי מהשכנה)

מטיפולים? (סיירסלי??)

בטח קשה הא? (לא קשה כמו להיות סבלנית אליך איש זר שאני לא מכירה)

גם לבת דודה/עוזרת בית/הקצב שלי יש תאומים! (מממ. זה ממש ממש מעניין אותי)

בואי אני אראה לך תמונות שלהם את מתה איזה חמודים (לא, בבקשה לא)

רגע אני אחפש, לא אין לי בטלפון חכי אחפש בפייסבוק (אני מזדקנת פה בחייאת)

וכך הלאה עוד 150 מטר עד המציק התורן הבא. מודה שאחד הדברים הראשונים שחשבתי עליו כשגיליתי שיש לי תאומות זו העגלה. יש כל כך הרבה שיקולים בבחירת עגלה וכל כך הרבה סוגי עגלות, שממש השתגעתי מהמבחר.

אז אחרי שעשיתי דוקטורט בנושא, כמה טיפים שאתם צריכים לקחת בחשבון לפני שאתם בוחרים עגלה.

דבר ראשון – להתייעץ עם הורים אחרים לתאומים זה מצוין אבל צריך לזכור שלכל אחד יש שיקולים שונים וסדר עדיפויות שונה בבחירת העגלה המושלמת לו ולכן מה שאתם צריכים לעשות דבר ראשון זה להחליט מה מהפרמטרים הבאים הכי חשוב לכם ולפי זה לבחור:

  1. עבירות (רוחב)
  2. יציבות (מספר גלגלים, גובה עגלה)
  3. משקל העגלה
  4. נוחות קיפול (קיפול מטריה או לא)
  5. עיצוב
  6. ורסטיליות (שינוי מצבים של העגלה – פנים קדימה/אחורה, צורך בהפיכת העגלה לעגלת יחיד)
  7. זמן שימוש (האם תצטרכו להחליף לטיולון קליל בעוד שנה או לא)
  8. מחיר

אחרי שעניתם על כל השאלות הללו אתם יכולים להתחיל לפסול עגלות שלא מתאימות לכם בשיטת האלמיניציה.

אם עבירות היא הכי חשובה לכם – קחו עגלת רכבת ולא עגלת side by side. היא נכנסת בכל מקום מצד אחד מצד שני יש ילד שרחוק יותר מכם וגם הם רחוקים יותר אחד מהשני. אם בכל זאת אתם רוצים שיהיו זה לצד זה אבל חשובה לכם עבירות-  בחרו בעגלה הכי צרה בשוק. קחו בחשבון שלפעמים זה אומר שילדים גם צפוף.

יציבות – לכו לחנות ותבדקו את היציבות של העגלות. ארבעה גלגלים או שלושה גלגלים, ככל שהעגלה יותר רחבה היא אולי פחות עבירה אבל יותר יציבה, קחו בחשבון שעל הידית של העגלה אתם שמים תיק החתלה שיש בו את כל הבית שלכם אז יציבות של עגלה הוא דבר חשוב מאד. עוד דבר לקחת בחשבון – אם יש לכן ילד גדול שירצה לעמוד על טרמפיסט בעגלה בדקו איזה טרמפיסטים מתאימים לעגלה ועד כמה היא יציבה עם טרמפיסט.

משקל העגלה – אם אתם משתמשים הרבה ברכב או אם אין לכם מעלית – המשקל הוא שיקול. להעלות ולהוריד עגלה כבדה מהאוטו או במדרגות כל פעם זה מתכון בטוח לפריצת דיסק. אבל אם אתם לא שבריריים או לחילופין – גרים במרכז העיר עם מעלית ולא צריכים להעלות את העגלה לאוטו שלוש פעמים ביום – משקל הוא לא שיקול.

נוחות קיפול – עגלה עם קיפול פשוט זה יתרון גדול. יש עגלות בשוק שיש להן יתרונות רבים אבל החיסרון שלהם הוא קיפול מסורבל – שוב, תלוי בכם, בהרגלי השימוש שלכם, האם העגלה עולה אתכם הביתה ואז לא כזה חשוב שהקיפול יהיה נוח, או שהיא נשארת באוטו. גם גודל פיזי של עגלה חשוב במקרה הזה. אם אתם גרים בדירה פיצית קחו בחשבון שיכול להיות שתעדיפו בכלל לא להעלות את העגלה הביתה אם תבחרו אחת מהגדולות.

עיצוב – יש עגלות מדהימות ביופיין ויש פחות, זה עניין של סטייל ומיתוג. אם זה אחד מהפרמטרים שלכם – תמחקו את המכוערות מהרשימה 🙂

ורסטיליות – יש בשוק עגלות שיכולות להפוך לעגלת יחיד, או לעגלת אחים (אמבטיה וטיולון), ויש כאלה שלא. בדקו האם זה חשוב לכם, האם יש מצב שתצאו הרבה עם אחד מהבית, או שיש לכם עוד ילד לפני התאומים שעדיין יושב בטיולון ואז הוא גם יכול להשתמש בעגלה כשאחד מהתאומים במנשא. עוד דבר זה כיוון הישיבה. יש עגלות בהן כיוון הישיבה של הילדים קבוע (באמבטיות עם הפנים להורה ובטיולון עם הפנים החוצה) ויש כאלה שאפשר לשנות – או את שני הילדים או אחד מהם. האם זה משהו שתרצו לעשות?

זמן שימוש – יש עגלות בשוק שיש להן חסרונות מבחינת יציבות למשל אבל הקלילות שלהן הופכת אותן לנוחות במיוחד לאורך זמן בעוד שהעגלות המסיביות יותר לרוב מוחלפות סביב גיל שנה בטיולון פשוט.

מחיר – שאלת מיליון הדולר. יש עגלות תאומים מ1500 שח ועד 8500. לפעמים צריך להתפשר על חלק מהדברים בשם המחיר ואם אתם ברי מזל – אז לא 🙂

אלה המסקנות שלי, חייבת להגיד שעגלות תאומים זו אחת הסטיות שלי, אני מכירה כל עגלה שיש בשוק והדבר הראשון שאני רואה זה איזה עגלה יש לך ומה זה אומר עליך.

 

מקום טוב להתייעץ בו על איזה עגלה נוחה יותר הוא קבוצות הווטסאפ שלנו – בקבוצת ההריוניות ובקבוצת הלידה עד גיל שנה יש המון בעלות ניסיון שיחלקו אתכם את הרשמים שלהן על כל עגלה בשוק. להצטרפות לקבוצות ווטסאפ של מזל תאומים לחצו כאן

[contact-form-7 id=”930″ title=”טופס ניוזלטר בסוף פוסט”]

שלכם

קרן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום