איך לבחור כרית הנקה להנקת תאומים

הנקת תאומים היא אתגר. וכמו כל אתגר שרוצים לעבור אותו בשלום (ולהנות מהסיפוק שבהצלחה), צריך להתכונן אליו כראוי. כתבתי פה בעבר על ההתמודדות שלי עם נושא ההנקה, הקשיים שחוויתי ויועצת ההנקה שהצילה אותי (קצת על הנקת תאומים והנקה בכלל – חוויות וטיפים שהצילו אותי) ואחת מההמלצות שנתתי היא לכרית הנקה טובה ולכן בפוסט הזה אני רוצה להקדיש תשומת לב מיוחדת לכרית שהיתה חברתי הטובה ביותר במשך כמה חודשים טובים. בשבוע 33 אפשר להתחיל לנסות להניק בפגייה, ובעזרתה הנאמנה של שרית פאר למדנו לאט לאט, אני והבנות, איך יונקים. זה היה תהליך ארוך ומייגע אבל בשבוע 35, שבוע לפני השחרור הביתה, הן כבר ינקו היטב, כאשר בשלב הזה עוד הנקתי אותן כל אחת בנפרד. רק יומיים-שלושה לפני השחרור המתקרב שרית התחילה לדבר איתי על הנקה משותפת שהיתרון הברור שלה (חוץ מזה שזה מצטלם סוף הדרך) היא חיסכון בזמן. ההנקות, במיוחד בשבועות הראשונים, לוקחות זמן רב, המרווחים בין הנקה להנקה הם קצרים, ואם אניק אותן אחת אחת לא ישאר לי זמן לישון. אז מה עושים? מניקים יחד.

התחלתי ואמרתי שלאתגר ראוי צריך להתכונן היטב, זה אומר שעוד בזמן ההריון קראתי הרבה על תנוחות שונות להנקת תאומים (למרות שבסוף השתמשתי רק בתנוחה אחת, לא הסתדרתי עם השאר והשתמשתי רק בתנוחת הפוטבול, בה שני התינוקות שוכבים ראש לראש, כאשר הגוף שלהם מונח מתחת הידיים של האמא ורגליהם לכיוון הגב שלה), הצטרפתי לקבוצה בפייסבוק שנקראת “מניקותאומים” שם יכולתי לקרוא להתרשם ולשאול שאלות, כך שכשהגענו לשחרור מהפגייה הייתי כבר מוכנה עם הידע התיאורטי, והדבר היחיד שנשאר לי הוא שאלת כרית ההנקה. לכרית להנקת תאומים צריכות להיות תכונות שונות מכרית להנקת ילד יחיד, ואת זה אני אומרת בתור מישהי שהניקה גם זוג וגם ילד יחיד.

דבר ראשון הקושי של הכרית – בעוד שבכרית ליחיד הכרית צריכה להיות רכה יחסית כך שהילד ישקע בה והכרית תתאים את עצמה לגוף שלך, כרית לתאומים צריכה להיות קשיחה גם כדי ששני הילדים יוכלו לשכב עליה במקביל בלי להפר את האיזון אחד של השני וגם כדי שאת תוכלי לזוז בלי שיפול לך אחד הילדים.

דבר שני – תמיכה לגב ורצועות הכורכות את הכרית מסביב לגוף. בעוד שבכרית ליחיד תמיכה לגב היא נחמדה אך לא הכרחית, בתאומים התמיכה לגב קריטית לנוחות ובמיוחד חשוב שבעזרת כרית התמיכה לגב הכרית תוכל להסגר סביבך ברצועות כדי למנוע תזוזות ולשמור על יציבות.

דבר שלישי – רוחב הכרית. הכרית צריכה להיות רחבה כדי לאפשר שכיבה של שתי תינוקות עליה, במיוחד כשמניקים אותם בתנוחת “רכבת”  כלומר שהם שוכבים כמעט במקביל.

קושי הכרית, התמיכה לגב והקשירה של הכרית סביב האם המניקה מגבירות את בטיחות השימוש בכרית ומונעת תזוזה ונפילה של התינוקות בזמן ההנקה. בהמלצת יועצת ההנקה והמלצות שקראתי באינטרנט מצאתי כרית אחת שענתה על כל הקריטריונים הללו – מאמאסיטה. חברת מאמאסיטה יושבת לה בצפון הארץ אבל באמצעות שליח כרית ההנקה הגיעה ישר לפגייה בתל השומר, ובעזרתה הנחתי את הבנות עליי להנקה ראשונה משותפת. הכרית כל כך בטיחותית ונוחה שהצלחתי לשבת על כסאות המשרד הנוראיים שהיו להורים בפגייה, יחד עם הכרית, ולהניק את שתיהן. איזו חוויה מרגשת… שתיהן יונקות יחד ברעש גדול, הלשון של כל אחת נוקשת בזמן היניקה ואני מביטה עליהן באהבה מתמכרת לרעש הזה שליווה אותי בחודשים הבאים: טק-טק-טק-טק,כמו משחק פינג פונג של שתי קטנטנות. שתיהן שוכבות על הצד, כל אחת בצד שלה של הכרית, ולאט לאט הידיים הקטנות שלהן מגששות ונאחזות זו בזו, אולי כמו שהיו ברחם. אפשר להגיד הרבה על הנקת תאומים – קשה, מתיש, מאתגר, כואב לפעמים, אבל מה – מרגש לאללה.

בבית אני והכרית היינו תמיד ביחד, גם בזמן השינה (עוד היה לי קשה לישון על הבטן והיא היוותה תמיכה מעולה) וכמובן בכל פעם שהבנות היו רעבות, מיד הנחתי את שתי הבנות לידי על המיטה, חגרתי סביבי את המאמאסיטה, חיברתי אחת, ובלי שום קושי הרמתי את השניה וחיברתי אותה. אם הכרית לא הייתה רחבה, קשה, עם תמיכה לגב ורצועות המצמידות אותה אליי, לא היה סיכוי שהייתי מצליחה לחבר את שתיהן לבד להנקה, וגם אם מישהו היה עוזר לי הגב היה נשבר לי כיון שהייתי צריכה להתאים את עצמי ולהתכופף אליהן כי הן היו שוקעות בכרית רכה יותר מהמאמאסיטה.

דרך אגב, אני הכרתי את מאמאסיטה רק בזכות הכרית אבל אחרי שכל כך נהניתי ממנה גיליתי את האתר המקסים של מאמאסיטה שאפשר למצוא בו עוד מלא מוצרי נוחות להריוניות ומניקות (לא רק לתאומים) – בהחלט שווה להסתכל. האתר של מאמאסיטה

אז מאמאסיטה זו הבחירה שלי וכמובן שכל מוצר שאני חתומה אליו מגיע לכנס מזל תאומים! (לרכישת כרטיסים לחצו כאן). אז שימו לב – כל אורח בכנס יקבל שובר הנחה של 50 ש”ח לרכישת כרית ההנקה לתאומים של מאמאסיטה, ובנוסף, אחד מהאורחים יזכה בהגרלה בכרית השווה הזאת לגמרי בחינם מתנת מאמאסיטה. 

הנה עוד קישור לדף הפייסוש שלהם

ודף האירוע של מזל תאומים

נתראה בכנס!

קרן

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!