בחירת מטפלת – 5 כללי יסוד שיעזרו לכם לאתר לתאומים – את ‘מרי פופינס’

בחירת מטפלת עבור ילד אחד, הנה משימה מאתגרת ומורכבת, על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר תאומים או שלישייה. חשוב למצוא דמות סבלנית, אמפאטית, בעלת יכולת ורבאלית,שבאמת אוהבת ילדים ומסוגלת לדבר איתם בגובה העיניים. טיפול בכמה ילדים במקביל, במיוחד כאשר מדובר בתינוקות קטנים או פעוטות, מצריך תכונות אופי ייחודיות, שיאפשרו התנהלות אישית ומקצועית טובה בכל עת.

להלן חמישה כללי יסוד לבחירת הדמות המטפלת עבור התאומים או השלישייה

1.קיימו כמה מפגשים, בסיטואציות שונות – בנוסף לקיום ראיון טלפוני ופרונטאלי, בדקו את התנהלות כל אחת מהמועמדות , בעת הטיפול בילדים. גם לאחר שהשתכנעתם שמדובר במטפלת האידיאלית, בטרם אתם סוגרים את החוזה, קיימו כמה מפגשים בהשגחתכם, במטרה לבחון את התנהלותה בזמן אמת. זכרו כי ישנם אנשים רבים, שיכולים להרשים אתכם במסגרת ראיון וגם במשחק של שעה או שעתיים עם התינוקות. לאחר כמה ימים, בהם תבלו עם המועמדת, במידה ויש לה מה להסתיר, זה יעלה על פני השטח. במהלך שיחתכם, נסו להעמיק את ההיכרות שלכם, לברר פרטים נוספים לאילו שמסרה לכם המועמדת ולקרוא בין השורות.

2. הציגו את דרישותיכם, גם את הנושאים המובנים מאליהם – ישנם הורים רבים המתייאשים לאחר אינספור ראיונות, דבר שעלול להוביל לעיגול פינות ונכונות לוותר, כבר בשלב הראיון. אין ספק כי חשוב לקבל את כל המועמדות בסבר פנים יפה יחד עם זאת, מומלץ מאוד להציג לפרטי פרטים (גם בפעם המליון), את דרישותיכם ואת העקרונות על פיהם את פועלים. דברו בפתיחות והיו ברורים.

3. נהלו בקרה לאורך כל הדרך, במיוחד במהלך השבועות הראשונים – גם לאחר שבחרתם במועמדת שנראית לכם הטובה והמתאימה ביותר, נהלו בקרה. קיימו ביקורי פתע (שלכם או של אחד מבני המשפחה או חבריכם), צוטטו מאחורי הדלת ועשו כל מה שניתן, במטרה לוודא שהדמות המטפלת עליה אתם אמורים לסמוך, מעניקה יחס חם, אכפתי ואוהב לילדים.

4. שימו לב לכל שינוי בהתנהגות של כל אחד מילדיכם וגם דינאמיקה בניהם – זה אך טבעי כי ילדים יגיבו בצורה מעט שונה, כאשר דמות חדשה נכנסת לחייהם. יחד עם זאת, כאשר מדובר בשינוי קיצוני, יש לבדוק מה המקור לכך. כאשר הילדים יחוו שיוני מהותי באופן הטיפול בהם, החל מהענקת חום ואהבה ועד למילוי הצרכים הבסיסיים שלהם, הם יגיבו בצורה קיצונית, דבר שיכול לבוא לידי ביטוי בבעיות שינה, אכילה, התקפי זעם, שינוי במצב הרוח ועוד. חשוב להבין, כי בקרוב המקרים מדובר על מצב טבעי של הסתגלות לדמות מטפלת חדשה ובכל זאת, חשוב להיות כל הזמן עם היד על הדופק, ולהקשיב לעצמכם, לתחושות הבטן שלכם ולפעול בהתאם.

5. אל וותרו על חוזה ו/או הסכם עבודה – גם אם מצאתם את מטפלת חלומותיכם, דאגו לבסס את הקשר באמצעות חוזה או הסכם כתוב, כבסיס לעבודה המשותפת. במסגרת זו, העלו על הכתב את דרישותיכם ואת הקווים המנחים שלכם, כולל משימותיה של המטפלת, החל מטיפול בילדים 0התפקיד המרכזי והכי חשוב), ועד לביצוע מטפלו הבית הפשוטות. חשוב שבמהלך יצירת החוזה, תהיו גם קשובים לצד השני ולתפקידים הנוספים אותם המועמדת מוכנה למלא. נהוג כי המטפלת אחראית על כביסות הילדים ועל התזונה שלהם, כל משימה נוספת תתקבל בברכה. זכרו כי הטיפול בשניים או לשושה תינוקות או פעוטות יחד, מורכבות מאתגר יותר וכי לעיתים עדיף שאתם תדאגו למטלות הבית הנוספות, ותאפשרו למטפלת לדאוג לילדיכם.

רוב המטפלות נהדרות ולעיתים גם נוצרות מערכות יחסים נפלאות הנמשכות שנים לאחר הפרידה הרשמית מהמטפלת. השקיעו את מירב המאמצים במציאת המטפלת הטובה ביותר עבור ילדיכם, זו שתתאים לטיפול בילדים באופן כללי ובפרט, בתאומים או בשלישייה. זכרו כי מדובר במבוגר אחראי שאמור לבלות זמן רב עם הילדים ולהעניק להם את הסביבה החמה והתומכת בהעדרכם. סמכו גם על תחושת הבטן שלכ וזכרו, אם יש ספק… אין ספק, ואם ראיתם כי טוב, זו יכולה להיות תחילתה של ידידות נפלאה!

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום