הורים לתאומים – הגיע הזמן להפסיק להתבייש ולבקש עזרה גם מהאורחים

אתם בקושי ישנים בלילה, את הקפה שותים קר (אם בכלל), ומי בכלל מדבר סרט טוב או לקרוא מעבר לשני העמודים הראשונים של הספר. ישנם הורים לתאומים שיש להם סבלנות לקבל אורחים, גם בחודשים הראשונים ואחרים.. פשוט מעבירים את הפיקוד למי שנכנס הביתה והולכים לישון.

אם אתם לא רוצים שאת פני האורחים שלכם יקבלו הררי כביסה, אוכל קר ושותפים נוספי בדמות חולדות או עכברים, הרשו לעצמכם לגרום גם להם לעשות משהו. חשוב גם שכולם יבינו שכשבאים לבקר הורים לתאומים, בחודשים הראשונים אחרי הלידה, לא מבקשים קפה, תה או כיבוד קל… פשוט משנסים מתנים ומתחילים לעזור בכל מה שצריך.

 

קבלו מאתנו כמה דרכים לעשות את זה כמו שצריך, בין אם לרמוז שאתם צריכים עזרה או פשוט להצהיר על זה כשהאורחים שלכם עוברים את סף הדלת. 

  • הכינו רשימת מטלות ותלו אותו על המקרר, על לוח המודעות או בכניסה לבית. אתם יכולים גם להכין כמה עותקים, כדי שאף אחד לא יפספס.
  • פשר גם לקנות לוח מחיק גדול ולהניח אותו במקום מרכזי בבית. רשמו את כל המטלות שעליכם לעשות ומחקו בטוש אדום, את מה שכבר עשיתם. הדגישו את המטלות שכל אחד יכול לעשות: קיפול כביסה,  העמסה והפעלת המדיח, שטיפת סירים ומחבתות, אחסון מחדש של סל החתלה והוצאת האשפה.
  • יישמו כלל חשוב מאוד: לא מחזיקים תינוק לפני שעושים אחת מהמטלות, במיוחד אם מדובר בבני משפחה וחברים קרובים (השתדלו להימנע ממתן הוראות לבוס/ית או לשכן רחוק).
  • רעבים? גם אם המשפחה או חברים קרובים לא יודעים לבשל, הם יכולים לעצור במסעדה טובה בדרך אליכם או אפילו דוכן פלאפל, רק כדי להרגיע את הבטן המקרקרת ולהזכיר לכם, איך זה מרגיש לאכול אוכל חם.
  • עייפים? זה מאוד מפתה לנהל שיח בוגר ואחראי עם אנשים שבאים מבחוץ ויחד עם זאת, תנו לאחרים לטפל בתאומים, ונסו לתפוס תנומה קלה או אפילו להירדם ולישון שינה עמוקה.

 


אחרי שהסדרתם את הנושא הזה, הקפידו גם שהאורחים שלכם ימלאו אחר כמה חוקים מאוד חשובים, במיוחד שמדובר בתינוקות קטנים:

1. כולם חייבים לשטוף את הידיים לפני שהם מחזיקים כל אחד מתינוקות. פרצופים, שאלות ותהיות – לא בבית ספרנו או במקרה הזה ביתנו.

2. אורחים לא מחוסנים או חולים לא נכנסים.

3. הם מוגדרים כאורחים, אבל אתם כרגע לא ממש מארחים. רוצים קפה? הם יודעים איפה המטבח. בא להם כריך? תעשו לבד או שפשוט תביאו מהבית. אין צורך בתקופה כה עמוסה והורמונלית לאישה, להוסיף מטלות על הקיים.

 

לסיכום… אין כמו משפחה, חברים קרובים או מכרים שבאים לבקר ובדרך כלל מביאים אתם משב רוח רענן מבחוץ ומתנות נחמדות לתאומים. יחד עם זאת, חשוב שתזכרו שבחודשים הראשונים כללי האירוח קצת משתנים, וחשוב לקבל עזרה ממי שאפשר.

 

 

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום

אנחנו יודעים שיש לך
כוחות על! מחסור רציני 
בשעות שינה!