ילדת לא מזמן ואת מפחדת לצאת מהבית עם התאומים? את לא לבד

הכל נראה בהתחלה כמעט בלתי אפשרי

אפשר לחשוב על זה, לדמיין את זה, להתייעץ ולקרוא, להכריז הכרזות ולהציב מטרות אבל שום דבר לא יכול להכין אותך לרגע שהתאומים מגיעים הביתה והאקשן מתחיל.

גם את הגעתם ישר הביתה, או התחלתם בכמה שבועות בבית של ההורים, גם אם הבאתם עזרה בתשלום, וגם אם את לגמרי לגמרי לבד, השוק הוא עצום, גם אם מדובר בלידה ראשונה וגם אם לא, להביא שני קטנטנים הביתה זה אומנם מרגש אבל גם מפחיד ומאד קשה לדמיין איך תצליחו לנצח על כל הסיטואציה בהצלחה. איך תעברו את הלילות, את הגזים, איך מקלחים שני גורים, איך יוצאים מהבית?! הכל נראה בהתחלה כמעט בלתי אפשרי.

עיבוד חווית הלידה

נוסף על כך, יש את חווית הלידה. אני מאחלת לכולן חווית לידה מהממת חושים, מרגשת ובלתי נשכחת אבל האמת היא שנשים רבות מגיעות הביתה אחרי שעברו חווית לידה לא פשוטה, במיוחד בלידות תאומים. לפעמים ניתוח קיסרי שההתאוששות ממנו קשה, לפעמים קיסרי חירום עם כל הטראומות המתלוות לכך, והרבה פעמים לידה מוקדמת, תקופת פגייה מתישה, ותקופה ארוכה בבית בלי הילדים. אני יכולה לספר על עצמי שחווית הלידה והפגייה גם השפיעה על היכולת שלי להתחבר לאימהות ולבנות שלי. זה לקח זמן. ולא תמיד ההורה מבין שזה בסדר.

כולם חווים את הקשיים האלה. אתם לא לבד

אם יש משהו שידעתי אחרי הלידה הקשה והחוויה של גידול התאומות זה שאני חייבת לדבר על זה. מה זה לדבר, לצעוק את זה. כך גיליתי שהרבה נשים חוו בדיוק אותם הקשיים כמוני. בעיבוד חווית הלידה, והפגייה, והקשיים של תחילת הדרך עם הילדים בבית. כך הגעתי להתנדב עם ההורים בפגייה וכך התחיל הבלוג שלי. הלוואי שהייתה לי תמיכה וליווי מהרגע הראשון ולא רק בדיעבד, הלוואי שהייתה לי אוזן קשבת והנחייה מקצועית לאיך מסתגלים למצב המשפחתי החדש, איך מתגברים על הפחדים והחששות בגידול של שניים בו זמנית וכן, גם לדבר על חווית הלידה המזעזעת שעברתי וההשפעה שהייתה לה על החיים שלי.

אז מצאתי מישהי בדיוק כזו. והיא מושלמת. והיא תהיה בהפנינג של מזל תאומים בפינת הייעוץ להורים כדי לדבר אתכם בדיוק על הדברים האלה.

תכירו את מורן בראמי – מלווה ותומכת באימהות ומשפחות מהלידה ועד גיל שנה

מורן, בת 34, אימא ל 3 ילדים מהם זוג תאומים.
מורן עברה 4 שנים של טיפולי פוריות עד שנכנסה להריון עם התאומים, שנולדו בלידת חירום מוקדמת ועברו תקופת פגייה די ארוכה ומאתגרת.

מורן מתמקדת בהורים לתאומים ושלישיות ואימהות שעברו לידה מוקדמת או טראומטית.
היא גם תומכת ומלווה הורים בהורות משותפת, הורות חד מינית וזוגות שצריכים תמיכה ויד מחבקת.

משפחות שמורן ליוותה מספרות על הסדר שהיא עשתה להם בראש ובעיקר נתנה הקלה גדולה, כי יש מי שמבינה אותם ונותנת להם כלים מותאמים אישית להם.

בהפנינג משפחות ביום שבת תוכלו להתייעץ עם מורן על סדר יום ואיזון משפחתי למשפחה עם תאומים, ושאר הנושאים שפירטתי לעיל. בינתיים, אני שמחה לצרף לכם כתבה מועילה מאד של מורן, על מצבים פסיכולוגיים אחרי לידה, בינהם דכאון אחרי לידה, איך מזהים ואי אפשר לטפל. כתבה שחשוב מאד לקרוא, גם אם את בטוחה שאצלך הכל מעולה – לחצו על הלינק לקריאת הכתבה 

הפנינג המשפחות של  מזל תאומים בעוד כמה ימים… כדי להנות ממחיר מוזל של 25 שקלים לאדם מהרו לקנות את הכרטיסים האחרונים במכירה המוקדמת, לפני שהמחיר עולה ל40 שקלים. שפע פעילויות לכ-ל הגילאים. לכל הפרטים ורכישת כרטיסים לחצו כאן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום