כוחות הטבע שפועלים בתאומים

בכל יום ראשון אני מעלה לכאן מאמרים או פוסטים של מדריכות הורים לתאומים, כיון שאני באמת מאמינה שיש לנו כל הזמן מה ללמוד כהורים לתאומים והורים בכלל, על איך להיות הורים טובים יותר וקשובים יותר לילדים שלנו. היום אני שמחה לארח כאן בפעם השניה את אביטל חיימי, מדריכת הורים לתאומים שאני מעריכה מאד, שכתבה במיוחד עבור “מזל תאומים” על המתח העדין שבין כוח ה”ביחד” של התאומים לבין הצורך שלהם בנפרדות.

כוחות הטבע של תאומים

הורים לתאומים ותאומים בוודאי יסכימו איתי שקשה מאוד להסביר את חווית התאומות למי שאיננו כזה.

כתאומה וכמדריכת הורים לתאומים, אני יודעת שאפילו מי שקרוב אליי ומכיר אותי טוב, לא תמיד מצליח להבין את התחושה המיוחדת הזו.

אבל היום, בעודי נוסעת באוטו, חשבתי על דימוי שמסביר לא רע את התחושה. נראה אם תסכימו איתי:

בכל תאום יש שני כוחות טבע מנוגדים. מעין אינסטיקטים מולדים.

האחדהוא כוח התאומות. היחד. הכח הזה הוא כמו רעב למגע, לקשר עם התאום שלו. הצורך העמוק הזה לקירבה לתאום יכול להיות קסום, כזה שרוצים כל היום לתעד בוידאו. הוא יכול להיות מיוחד ושליו כך שהמבוגרים, לא רוצים להפריע להם במשחק, בשיח וביחד שלהם. קצה קצהו של הרעב הזה יכול להפוך לתלות, כך שאני לא צריך אף אחד אחר בעולם. לא חברים ולפעמים גם לא את ההורים שלי. כי יש לי ולתאום שלי כח שמחבר בינינו. וזה בהחלט כח.

לפעמים אני כל כך אוהב את התאום שלי, שכשהוא לא נמצא אני מרגיש ריקנות עצומה, שממלאת את הגוף בפחדשאולי לא נתראה שוב. ושוב מתגבר הרעב לקירבה ולמגע איתו.

מנגד, ישנו כח הנפרדות.

הכח שרוצה להפוך אותי ליישות משל עצמי. להיות נפרד, שלם ומיוחד, עם תכונות ורצונות שהם רק שלי. כח הנפרדות דורש שיהיה לי במה משלי, מה שגורם לי לרצות  להיות הכי שונה מהתאום שלי. לפעמים, רק משום שהוא נמצא שם, שהוא קרוב כל כך, אני מרגיש את הצפיפות הגדולה של שנינו יחד באותו חלל, וזה גורם לי להפנות לו גב. כל מה שהוא עושה, אני ארצה לעשות ההיפך, רק כדי להיות אני ולא הוא. כדי שיראו אותי שאני אחר. אני יחיד ומיוחד.

כח הנפרדות גורם לי לפעמים לכעוס עליו שהוא נמצא שם תמיד. גורם לי להתחכך ולריב איתו יותר, כי אני רוצה להיות שם במלואי. להיות לבד, בלי שהוא יופיע כל הזמן ויהיה נוכח.

והכוחות האלה נמצאים שם אצל כל תאום. מחפשים את הדרך לנצח ולהיות דומיננטיים. פעם היחד שולט, והתאומים נראים כאילו הם בלתי ניתנים להפרדה. הם ישתפו פעולה (לפעמים נגד ההורה), ידברו ביניהם (בשפת סתרים כזו שרק הם מבינים), ישחקו שעות יחד. ולפעמים הנפרדות תבלוט יותרהצורך להתרחק, לא להיות עם האח, עד כדי רגשות חזקים כמו כעס, קנאה ותחרות.

כשההורה מודע לכוחות האלה, הוא מבין שהם יכולים לחיות בשלום יחד. הם ממש לא מנוגדים, אלא משלימים ומחזקים. הורה שמודע ולא נבהל, יודע לראות את החוזקות של כוחות הטבע התאומיים.

היחד הוא בהחלט כח מיוחד, שאין באף קשר אחר חוץ מלתאומים. אם יודעים לשמור על הקסם שבו, ועל הקירבה הבריאה ללא התלות, הוא שומר את התאומים שם אחד עבור השני לכל החיים.

והנפרדותעוזרת להם לצמוח ולגדול. להיות אנשים עצמאיים בעולם שלנו, בחברה. כאלו שיוכלו להתפתח ולהגשים את עצמם. כאלו שידעו להכיר את התכונות המיוחדות להם, את התפקיד של כל אחד מהם בחברה ובחיים האלה.

הורה מודע, יודע לכוון את הקסם הזה למקומות מצמיחים, לא להירתע מהקשר החזק ויחד עם זאת ללמד אותם כיצד לפתח חיים נפרדים ושלמים.

כדי ללמוד כיצד לאזן בין הכוחות הללו, יצרתי עבורכם מדריך מיוחד.

אני מזמינה אתכם להרשם למדריך שלי, שנקראלדבר בשפת התאומים. המדריך מדבר בדיוק על האיזון הזה בין כוחות הטבע של תאומים, ומלמד צעד אחר צעד כיצד לאזן אותם לכדי צמיחה וקשר בריא.

כדי לקבל קישור למדריך השאירו כאן את פרטיכם ותוך מספר דקות יישלחו אליכם הפרטים במייל.

[contact-form-7 id=”1621″ title=”מדריך נפרדות אביטל חיימי”]

תודה רבה לאביטל!!

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום