איך מתכוננים ללידת תאומים?

בואו נדבר על זה – הכנה ללידת תאומים. איך אפשר להתכונן ללא נודע? אם גם ככה לידה הוא אירוע מלחיץ ומפתיע לידת תאומים היא (כמו כל דבר אחר בחיים של הורים לתאומים) – מלחיצה כפליים. ואם על לידה רגילה אפשר לקרוא שלל ספרים, להשתתף בקורס הכנה ללידה, ולהתייעץ עם שלל נשות מקצוע, בלידת תאומים לצערי המצב שונה. אין כמעט קורסים להכנה ללידת תאומים, דולות ומכינות ללידה שמתמחות בלידה כזו, או ספרות מקצועית ידידותית בנושא. יש כל כך הרבה אופציות בלידה מרובת עוברים, לידה רגילה, קיסרית, בחדר לידה או בחדר ניתוח, זירוז בשבועות מאוחרים כן או לא, שלושה סוגי הריונות שונים שההתייחסות לכל אחד מהם שונה (מונו-מונו, מוני-בי או בי-בי – מספר שליות ומספר שקי הריון), מספר הדעות והגישות רבות כמו מספר בתי החולים והגניקולוגים בארץ.

אז מה עושים? דבר ראשון מתייעצים עם נשים שנמצאות במצב שלך או נשים אחרי לידת תאומים. שווה לשמוע דעות וחוויות של רופאים שונים מבתי חולים שונים ויולדות שונות כדי לקבל מושג על מה הולך לקרות, ולצורך זה אני ממליצה להכנס לקבוצות הפייסבוק השונות של הריונות או הורים לתאומים ושלישיות, שהם מקור ידע בלתי נדלה ששימש אותי רבות.

דבר שני, לשמחתי יש כמה נשות מקצוע מומחיות בתחום שיכולות לשפוך קצת אור על הנושא, להרגיע ולכוון כדי שנוכל להתכונן לחוויה הכל כך משמעותית הזו כמה שיותר. המובילה שבהן היא אדוה ויינטראוב, שכמובן תגיע להרצות בכנס “מזל תאומים” ב24.3 בתל אביב.

אדוה היא אמא לארבעה, מתוכם תאומים בני 9, מדריכת הכנה ללידה, מדריכה ומלווה לאחר לידה, רכזת קורס פוסטפארטום בבי”ס “ללדת”, מתמחה בהכנה ללידות תאומים וליווי הורים לתאומים. בכנס היא תעביר הרצאה קצרה שתעסוק בהכנה ללידת תאומים – למה לצפות ואיך להתכונן, מה מצפה לי בחדר לידה, איך מתנהלת לידת תאומים, מה קורה בקיסרי ומה לקחת ללידה. ההרצאה הזו היא פשוט חובה לכל הריונית עם לפחות שני עוברים (או יותר). אדוה תעביר את ההרצאה בשעה 11.00 אך היא תהיה נוכחת בכנס מתחילתו ותוכלו לגשת לדוכן שלה להתייעץ, להעלות שאלות וסתם לפגוש הריוניות נוספות באותו מצב כמו שלך 🙂 ואם כל זה לא מספיק בין כל באי הכנס תוגרל סדרה של שני מפגשי ייעוץ טלפוני עם אדוה שאפשר להשתמש בהם גם לפני הלידה וגם אחריה, להתייעץ עם אדוה בשלל התחומים בהם היא מומחית.

בינתיים מצרפת לכן קישור לרשימה סופר-פרקטית שאדוה העלתה בעמוד שלה בפייסבוק על מה צריך לקחת ללידה.

כשקונים כרטיס לכנס לא לשכוח לציין לשמור לכם ולבני זוג מקום בהרצאה של אדוה כיון שמספר המקומות בכל הרצאה מוגבל. שיהיה לכולן הריון ארוך ומשעמם, לידה מדהימה ובשעה טובה!

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום