שבועות 19-20 בדיקת הסיכון ללידה מוקדמת

במסגרת בדיקת האולטרסאונד, לא יהיה ניתן לראות העובר כולו בפריים אחד. מסיבה נהוג בשלב זה לעשות הערכת משקל ולא למדוד את אורך העוברים
משקלו של כל אחד מהעוברים – 300-400 גרם

איברים שהתפתחו – בשלב זה ניתן לראות התפתחות נוספת של מוח העובר וגם לזהות רכיב שנקרא קורפוס קולוזום – הגשר העצבי המחבר בין שתי האונות של המוח , אותו לא ניתן היה לזהות עד כה בבדיקת אולטרא סאונד.
בהיריון של עובר יחיד נקבל את תשובת בדיקת הסקר המשולב ובעקבותיה, תתקיים הערכה לגבי הצורך בדיקור מי שפיר (בדיקה אותה ניתן לעשות עד שבוע 23 להיריון. אין הבדל ברמת הסיכון בין שבוע 16 לשבוע זה). בהיריון מרובה עוברים לא ניתן כזכור להסתמך על בדיקת הסקר הביוכימי המשולב, בשל העובדה כי כמות החלבון הנלקחת מתייחסת לשני העוברים ובמידה ומתגלה בעיה כלשהי, לא ניתן לדעת לאיזה עובר לייחס אותה. זה הזמן, על פי הערכת צמיחת העוברים וכל נתוני ההיריון, לבצע הערכה נוספת והחלטה סופית לגבי ביצוע או אי ביצוע בדיקת מי שפיר. בשלב זה של ההיריון מקובל לראות גדילה סימטרית של העוברים. הרופא המטפל יחל מעתה לבדוק גם את אורך צוואר הרחם, מתוך מטרה להעריך את הסיכוי ללידה מוקדמת. כעת ניתן להרגיש את תנועות העוברים ואפילו להבדיל בניהם על פי מיקום התנועות.

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום