כיצד בוחרים עגלה לתאומים או שלישייה?

בייבי גוגר סיטי מיני תאומים 390x390

כאשר נערכים ללידת תאומים או שלישייה, אחד הפריטים ההכרחיים הנם העגלה, שבמקרה הזה תלווה אתכם קצת יותר.
ענבל חן, מנכ”לית בייבי ג’וגר ישראל מעניקה לכם כמה טיפים, כיצד בוחרים עגלה על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר על עגלת תאומים

 (קרדיט צילום: freedigitalphotos.net/David Castillo Dominici)

בחירת סוג עגלת התאומים 

עגלה רוחבית מאפשרת לתינוקות לשכב או לשבת זה לצד זה. למרות גודלה, בדרך כלל היא מתאימה לרוב הפתחים ומאפרת הרכבת עריסות בנוסף לטיולון .
עגלת רכבת בה התאומים ממוקמים האחד אחרי השני או אחד מול השני כאשר עוברים לטיולון. רוחבה של העגלה קטן יותר ולא בהכרח נוח יותר.
ישנם טיולונים המתאימים גם מגיל לידה ועד למצב בו הילד אינו זקוק לעגלה. הורים לשלישייה יכולים לבחור בעגלה המתאימה לשלישיה או לרכוש טיולון נוסף אותו ניתן לחבר לעגלת התאומים בעזרת מתאמים.

 

רוחב העגלה

מומלץ שלא לקנות עגלה שרוחבה עולה על 75 ס”מ וזאת במטרה לאפשר מעבר קל בדלתות של מעליות, בתים ואף בתי מלון וצימרים! וודאו גם כי העגלה אכן נכנסת לתא המטען של המכונית.

 

משקל וגובה

בדרך כלל, ככל שהעגלה כבדה יותר, כך היא מסורבלת יותר ופחות נוחה לתפעול.
ישנן עגלות קלות יותר או פחות וכן מומלץ לעשות הכנה , לפני שלב הרכישה ולחשוב על הצרכים שלכם כמשפחה החל מאזור מגורים, האם קיימת בבית מעלית ולמה היא אמורה לשמש – טיול ליד הבית או מעבר לכך, איזה סוג מכונית יש לכם ועוד. קחו את העגלה לסיבוב, נסו להכניס אותה לרכב ובדקו את הפונקציונאליות שלה ביחס למשקלה. שימו לב גם לגובה העגלה ושהיא אכן מתאימה למידותיכם.

 

קיפול ואחסון עגלת התאומים

ככל שמלאכת עבודת הקיפול והאחסון קלה יותר, כך ההתנהלות עם שניים או שלושה תינוקות, תיקים ועוד, תהיה טובה יותר. מומלץ לבחור בעגלה שניתן לקפל בקלות ביד אחת או בבת אחת.

 

 

בייבי גוגר סיטי מיני תאומים 390x390

 

עמידות

חשוב לשים לב לפרמטרים נוספים כאשר בוחרים בעגלה: מצב השלדה, הבלמים, איכות הבד והריפוד (האם ניתן להסרה וכביסה) וכמה הוא עמיד בפני גשם,אור וחום השמש.

 

אבזור העגלה

קחו בחשבון כי לכל עגלת תאומים או שלישייה, ניתן להוסיף פריטים נלווים כגון: פגוש, מתקן לבקבוקים, כיסוי רגליים לחורף טרמפיסט שמתחבר לעגלה עבור אחים נוספים, כיסוי מפני גשם ועוד..
חשוב לא להשתמש בעגלה כעגלת משא או קניות יחד עם זאת ובמיוחד כאשר מדובר בתאומים או שלישייה, העגלה לעיתים הופכת למקור אחסון נוסף לבקבוקים, מטליות לחות וכדומה.
מכיוון שמסוכן לתלות את התיקים על ידית העגלה מחשש שזו תתהפך, חשוב לוודא כי קיים מקום לסל האחסון. בדקו אם הגישה אליו נוחה, אם הוא מספיק גדול והאם יכול לשאת בכובד התיקים ויתר החפצים.

 

זכרו! עגלה יקרה היא לא בהכרח העגלה הטובה ביותר. בחרו בעגלה שתיתן את המענה הטוב ביותר לסביבת המגורים, לצרכים שלכם ולהתנהלות היום יומית. העגלה הנה פריט שילווה אתכם תקופה ארוכה, במיוחד שמדובר בעגלת תאומים או שלישייה ולכן חשוב שתבחרו נכון!

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום