טעויות נפוצות שעושים הורים לתאומים ולשלישייה

ניתן לדמות את החודשים הראשונים עם התאומים או השלישייה כמסע ברכבת הרים העוברת טלטלות פיזיות (עייפות!!!), נפשיות (הורמונים!!!) עד לתחושה של איבוד שליטה גם בקרב הורים מנוסים.
הורים לילדים (1,2,או יותר) לעולם יעשו טעויות ואין מניעה כי בבוא היום אחד מילדנו ישב על ספת הפסיכולוג וישמיע טענות על הדרך בו גידלנו אותו או אותה.
ובכל זאת, קיבצנו עבורכם מספר טעויות נפוצות בקרב הורים לתאומים ושלישיות במטרה לאפשר לכם לטעות..אבל פחות 

1. חוסר שימוש בעגלה בכלל (גם בגילאים מאוחרים יותר של התינוקות) או בחירה בעגלה שאינה מתאימה – אחד הכשלים הלוגיסטיים בטיפול ביותר מתינוק אחד הנו שימוש לא נכון באמצעים שיקלו על ההתנהלות מחוץ לבית ובראשם – עגלה. ראשית, עליכם לקחת בחשבון כי מדובר בשנים או שלושה תינוקות בעלי צרכים שונים ולכן העגלה תשמש עבורכם יותר מאמצעי ניידות. גם בגיל מאוחר יותר, כאשר אחד הפעוטות עייף בעוד השני רץ ברחבי הגינה במלוא המרץ, תשמש העגלה כמקום מפלט ומנוחה עבור הילד שמגלה סימני עייפות. בנוסף, תשמש העגלה כמתלה נפלא לתיקים הרבים שעליכם לקחת עמכם במטרה לאחסן את כל הציוד הדרוש בכל גיל (חיתולים, אחרי הגמילה בגדים להחלפה). קיים מגוון של עגלות המיועדות לשימוש של שנים או שלושה תינוקות, החל מאמבטיות ועד טיולונים המונחים האחד לצד השני או זה מול זה. כל שעליכם לעשות הוא לבחור עגלה שתתאים לצרכיכם מגיל לידה ועד לגיל שלוש ואף יותר.

2. רכישת ציוד ואספקה מינימאלית – אתם הורים לתאומים או שלישייה תחשבו ב ג ד ו ל ! מכירים את האריזות הגדולות הנמכרות במרכולים ברחבי ארצות הברית? חמאה הנמכרת בדלי או חטיפי נאצוס במידה XXL? כשאתם עומדים לפני הצטיידות במוצרים לכמה תינוקות או פעוטות, אמצו דרך חשיבה שתאפשר לכם לקנות הרבה. כמובן שעדיף לרכוש כל מוצר בהנחה וכשמוצאים מחירים נוחים, זה הזמן להסתער! חיתולים, מגבונים לחים, בקבוקים, תחליפי חלב, בגדים להחלפה – רכשו ציוד בכמות המתאימה לצרכים של שניים או שלושה תינוקות. שמרו על רוב המוצרים סגורים באריזתם המקורית וגם את הקבלה המקורית, כך שתוכלו להחליף למידה או גודל אחר בהתאם להתפתחות וגיל כל ילד.

3. ויתור על מנוחה ושינה – וותרו על תכניות טלוויזיה אהובות, על שיחה עם חברות ועל ביצוע כל המטלות הבית ונצלו זמן זה כדי לנוח ולישון. סביבתכם, בני זוגכם יקבלו הורה נינוח, סבלני ורגוע יותר.. כולם יודו לכם על כך.

4. חוסר סדר וארגון בטיפול היומי בילדים – הורים לכמה תינוקות עשויים להתבלבל ולשכוח את מי האכילו, מתי כל ילד התעורר משנתו, למי החליפו חיתול ועוד. במטרה לשמור על סדר יום ולעקוב אחר כל ילד, התנהלותו וצרכיו בנפרד דאגו לנהל טבלת מעקב    (טפסים להורדה) לכל ילד וכך תחסכו בלבול וחוסר סדר. במידה ואתם הורים לילדים זהים, מצאו סימן מזהה לכל אחד לפחות עד שתכירו אותם טוב יותר.

5. ויתור על קבלת עזרה גם שהיא נגישה וזמינה – כל הצעה של מבוגר אחראי אותו אתם מעריכים ועליו אתם סומכים, הנה בגדר הצעה טובה מספיק. קבלו בזרועות פתוחות מאכלים של האם והחמות גם אם לא זכו בתואר בשלניות השנה, קבלו בשמחה הצעה לארגן את ערמות הכביסה גם אם מולכם בגדים המקופלים בצורה שונה של מה שהכרתם עד כה. במידה ונשאלתם מם החוסרים במקרר, ותרו על האגו ואף הכינו רשימה מסודרת (מראש) אותה ניתן להעביר לכל דורש באמצעי הטכנולוגיה המתקדמים כגון: מייל הודעת טקסט ווטסאפ.

6. השוואה בין הילדים – אל תשוו בין הילדים ובכך תשקיעו אנרגיה מיותרת. כל ילד הנו יחיד ומיוחד וקבלתו כפי שהוא תאפשר לכם התנהלות רגועה ונכונה יותר. במידה וילד אחד מעוניין להיחשף למוצקים והשני עדיין לא, האחד ישמח להתחיל בתהליך גמילה בעוד השני נאחז במוצץ/בקבוק/חיתול אפשרו לו. התייחסו לאופי ולצרכים של כל ילד בנפרד יחד עם ראיה של כל החבורה יחד.

7. לבוש זהה – סגנון וצבע – הימנעו ככל שניתן להלביש את הילדים שגם כך הנם שותפים מהרחם באופן זהה. זה לא נחמד, לא מגניב, לא יפה ולא תורם להיותם אינדיבידואלים. בצורה כזו תקשו על היכולת שלהם לייצר נפרדות ולפתח זהות משל עצמם

8. תעדוף לא נכון – הבחינו בין עיקר לטפל ותעדפו את המשימות העומדות לפניכן ואת מטלות הבית. זה לא הזמן לבשל ארוחת גורמה, לסדר מחדש את הבגדים בארונות בהתאם לעונת השנה או לארגן מחדש את ארונות המטבח. גם אם הבית לא נראה כמוזיאון, האוכל מעט שומני וערמות הכביסה מקבלות את פני האורחים, את מירב זמנכם עליכם להקדיש לתינוקות ולטיפול בהם.

9. בידוד חברתי – שמרו על קשרים חברתיים בכלל וצרו קשרים חדשים עם הורים לתאומים ושלישיות בפרט. תתפלאו לדעת כמה נושאים שיחה משותפים תמצאו עם זרים שעוברים מסלול דומה לשלכם כהורים לכמה תינוקות. אתרו הורים אילו הגרים בסביבתכם וצרו קבוצה שמטרתה להעביר יחד את הזמן בנעימים, לחלוק חוויות משותפות ולצאת למסע משותף מהנה ומאתגר. שמרו על קשר גם עם חברים ותיקים – השקיעו באיכות ולא בהכרח בכמות המפגשים. באתר תוכלו למצוא מפת זורים בארץ ובה רשימה של הורים לתאומים או שלישיות הנמצאים באזור מגוריכם.

10. חוסר יכולת לגלות גמישות – כשמגדלים תאומים או שלישייה, פעמים רבות לא תוכלו לפעול בדיוק בהתאם למה שקראתם או למדתם. לכל משפחה חוקים משלה ונהלים לגבי מה אסור ומה מותר. כאשר אתם מייצרים שגרה, הכינו מגוון של לוחות זמנים והתכוננו למספר תרחישים. זכרו כי לא מדובר ביחידה אחת אלא בכמה ינוקות בעלי אופי וצרכים שונים וככל שתגלו יותר גמישות במסגרת החוקים ושגרת היום שיצרתם, כל תקלו עליכם ועל כל אחד מבני הבית.

11. הזנחת האני העצמי – הרשו לעצמכם לקחת פסק זמן של כמה רגעים, לתפוס תנומה, לקרוא ספר, לעסוק בתחביב ישן או סתם לבהות בחלל החדר (פעילות שככל הנראה תוביל לשינה).

12.  לאבד את הצפון – גם בימים בהם שום דבר לא הולך כפי שתכננתם ונראה כי העייפות מגיעה שיאים חדשים, ערמות הכלים בכיור מאיימות לכבוש את כל הבית והקולות היחידים הנשמעים ברחבי הבית הם בכי , נסו לשמור על קור רוח ככל שניתן ולזכור כי עם הזמן תחזרו לקבל שליטה על הנעשה. הרגעים המיוחדים שאתם חולקים עם כל אחד מהתינוקות ועם כולם יחד, הריח האופייני לגיל זה, החיוך הראשון, המבט התמים.. עם הזמן כל אילו יהפכו לזיכרונות נעימים ורחוקים ולכן, נצלו כל רגע של חוויה מדהימה ומרגשת.

רוצים ללמוד קצת יותר על עולמם של ההורים תאומים או שלישייה? לחצו על הלינק>> להיות הורים לתאומים – הבלוג שלנו

 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום