מהי המתנה הטובה ביותר עבור הורים טריים לתאומים או שלישייה? קבלו מאיתנו כמה רעיונות רגע לאחר הלידה

Bindman Elena NT 18

מכירים חברים או בני משפחה שנמצאים בהיריון מרובה עוברים?

להלן חמשת המתנות הכי פרקטיות כדי לעזורלכם לעזור להם (רמז – לא בהכרח מה שחשבתם…)

 

“את אישה חכמה, היא אומרת לי, את בטח תדעי לייעץ לי: מה כדאי להביא לאשה שילדה תאומים? אני רוצה להביא מתנה, פרקטית ובמחיר סביר…”
כתבה לי חברה, לפני פגישתה עם הורים טריים לתאומים.

לידת תאומים עלולה להציב אתגר כלכלי בוודאי כאשר הילדים מצטרפים למערכת משפחתית קיימת בו כבר יש ילד אחד לפחות. והדאגה לרווחת שניים בו זמנית, מורכבת יותר מאופן ההתארגנות וההתמודדות ההדרגתית, כאשר נולדים שני ילדים במרווח של לפחות שנה זה מזה. ללא קשר למצבה הסוציו-אקונומי של היולדת, ישנם לא מעט דברים שיכולים לעזור ולשמח אותה ואת משפחתה.

כיצד ניתן לשלב בין תפיסה אקולוגית, חסכונית ומדויקת ועדיין להיות במצב של נתינה ושפע, להורים שזה עתה חוו כניסה דרמטית של שני תינוקות לתוך חייהם?

להלן חמשת המתנות המתאימות והנדרשות ביותר עבור משפחה שזה עתה הצטרפו לחיקה תאומים, בתקציב שפוי ולדעת שעשית חסד כפול – גם שימחת וגם חסכת

1. חיתולים –  רכשו חבילה, שתיים או יותר, לעיתים גם במידה אחת יותר גדולה, במטרה לצייד את ההורים לטווח הארוך. לפני שאתם בוחרים במותג מסוים, בררו את המידות הרצויות ואת שם היצרנית, כדי להתאים את החיתול לצרכים של ההורים.

2. פורמולה/תמ”ל או בשם העממי “תחליף חלב” – להאכיל שניים בו זמנית זו בהחלט משימה מורכבת וגם אתגר כלכלי. גם במקרה הזה, חשוב לבדוק לאיזה מזון רגילים התינוקות.

3. סדינים וסדיניות – אחת המשימות הפחות אהודות על ההורים היא הכביסה… מכאן, שאחת הדרכים הטובות להגיש עזרה היא להגדיל  את מאגר הסדינים והסדיניות (כיסוי נוסף ששמים על הסדין שמשמש מעטה נוסף שאותו אפשר להחליף בתדירות גבוהה יותר מאשר את הסדין).

4. בגדים רבותיי בגדים – חשוב להגדיל את הגדלת מאגר הבגדים של התאומים באמצעות רכישת בגדים מתאימים. רעיון יצירתי הוא איסוף בגדים בקהילה בה אתם מתגוררים, לכבס אותם מראש ולהביא בגדים מקופלים יפה באריזת מתנה. תתפלאו לראות בגדים במצב כמעט חדש שנמסר הלאה. יחי המחזור!!!

5. שובר מתנה – שימו לב שאתם מביאים שובר לחנות בה אפשר לבצע קניות רבות יותר בתקציב נמוך.

 

כאשר אתם בוחרים מתנה, זכרו כי הורים לתאומים זקוקים למוצרים בזמן הווה וקצרים בזמן ולכן פעמים רבות מנועים מלצאת למסע קניות לפחות במשך חודשיים –שלושה מיום הלידה.
הם עומדים בפני תקופה מאד אינטנסיבית, מציפה ועמוסה. תעשו טוב בעיקר אם תעודדו אותם, תתמכו כמה שרק תוכלו ותביאו איתכם גם דברים שנראים הכי טריוויאלים ובסיסיים כדוגמת סיר מרק/אורז (או פשטידה/לחם שאפשר להקפיא להמשך), עזרה בניקיון הבית – שטיפת כלים שנערמו, כביסה וקיפול), בילוי עם הילד הגדול שירותי בייביסיטר שלכם, שתעניקו להורים בזמן שהם ישנים, נחים, מתקלחים או מבלים האחד עם השני או עם שאר הילדים.

 

אפשרות נוספת היא לשאול את ההורים למה הם באמת זקוקים. בדקו מה עדיין חסר להם, מה ניתן לקנות בשיתוף עם חברים נוספים שיכול לסייע מאד גם אם מדובר בתקציב מאוד גבוה, כדוגמת מנשאים, כרית הנקה ואפילו סיוע מקצועי של אשת מקצוע כגון יועצת הנקה או דולה לאחר לידה שתבוא לעזור בבית.

לסיכום, היו יצירתיים, כוונו למחשבה טובה ומסייעת, תעצימו ותחזקו. אלה הם הדברים שהורים לתאומים זקוקים להם בסופו של יום הכי הרבה.

 

שלכם איילת . . .

 

יש לכם שאלו נוספות? מעוניינים להתייעץ עם איילת? לחצו 

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום