טיפים מאיתנו – כי רק הורים לתאומים מבינים הורים לתאומים

במהלך ההיריון אנו שואבים מידע רב מספרים העוסקים בנושא, אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות ועוד כאשר בבדיקת האולטרסאונד נצפים שניים או שלושה שקי היריון – הצורך למידע לעיתים גובר וכולל שאלות וסוגיות הנודעות להיריון בכלל ולהריון מרובה עוברים בפרט.
החלטתנו להעניק לכם מקור מידע נוסף ומהימן ולרכז טיפים מהורים לתאומים שעברו כברת דרך

1. קודם כל תירגעו – אתם עומדים בפני תקופה נפלאה ומאתגרת וככל שתהיו ערוכים ומוכנים פיזית ונפשית – כך ייטב לכולכם.

2. מכירים את המשפטים – כגודל הצפיות גודל האכזבות וכי ציפיות יש רק בכריות? זכרו זאת כשאתם חושבים על עצמכם. הנמיכו ציפיות לגבי אופן התפקוד, ארגון וסידור הבית ורמת העייפות. הכילו את עצמכם ואפשרו לעצמכם לחיות בבית קצת פחות מסודר, עם אוכל קנוי ועם שינה במהלך היום.

3. נולדים אמא או אבא – נולדים רגשות אשם – כך או כך אחד מילדיכם (אם לא כולם) ישבו על ספת הפסיכולוג ויציגו טענה או שתיים (לפחות) לגבי האופן בו השפיעה התנהגותכם על ילדותם.מכירים את המושג good enough mother? זכרו אותו וגם אם טעיתם, למדו מהמקרה והמשיכו הלאה.

4. בססו זוגיות חזקה עוד לפני הלידה – הכירו האחד את השני על חזקותיו וחולשותיו ולמדו לקבל זה את זה גם כאשר הילדים נולדים. ייתכן ובן זוגך יחשוש לטפל בילד בשלב הראשון וייתכן כי בת זוגך תהיה חרדתית ותבקש מכל הסובבים לשטוף ידיים שוב ושוב לפני שיחזיקו את אחד התינוקות. ככל שתקבלו את מנעד הרגשות של כל אחד, כך תוכלו להתמודד יחד עם האתגר וליהנות שניכם יחד וכל אחד לחוד מהחוויה הנפלאה של ההורות.

5. הביעו נכונות לקבל עזרה – עזבו את האגו בצד ואפשרו לסביבתכם הקרובה והרחוקה (סבתות מתנדבות, ארגון סירי לידה, אמא לאמא) לשמור על הילדים כאשר את תופסים תנומה קלה, להכין לכם ארוחות חמות ולקפל את ערמות הכביסה המצטברות.

6. העניקו זמן איכות לכל אחד מהתאומים – הנקה, האכלה באמצעות בקבוק, הקראת סיפור או שירה לפני השינה או סתם חיבוק עמוק הנם בגדר זמן איכות שיאפשר לכל אחד מהילדים לבלות יחד איתכם לבדו.

7. הצטרפו לקהילת הורים לתאומים או שלישיות  – כמו אתר וקבוצת 2wins המאפשרת שיח ברשת וגם מפגשים פיזיים. כאשר הורים לתאומים או שלישייה נפגשים, די במבט אחד והקשר נוצר.

8. התייעצו עם אנשי מקצוע המתמחים בטיפול בתאומים או שלישייה – הם יתרמו לכם מניסיונם האישי והמקצועי.

 

לטיפים נוספים הכירו את חברי הקהילה שלנו

 

 

 

בהצלחה!

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום