עיצוב חדר לתאומים או שלישייה – כיצד נותנים ביטוי לכל ילד תוך שמירה על קו עיצובי הרמוני ואחיד

yo yo צילום ענבר שפר 10

עונת האביב מביאה איתה התחדשות וזה בדיוק הזמן לעצב מחדש או לשדרג את חדר הילדים. מתי מומלץ להחליף ריהוט? מה עושים כאשר מדובר בחלל קטן וכיצד מעצבים חדר עבור תאומים או שלישייה?

 (קרדיט צילום: Designed by Freepik)

 

‘ישנם שני שלבים מרכזיים בחיי הילד בהם כדאי להחליף ריהוט” אומרת יפעה רותם- השימשוני מנכ”לית “יו-יו ילדים – חברת בוטיק יצירתית לרהיטי ילדים ונוער ומסבירה ‘המעבר למיטת יחיד או מעבר מתרחשת בדרך כלל בגילאי שנתיים עד שלוש ומעבר למיטת נוער (מיטה וחצי או מיטה זוגית) בסביבות גילאי 12-13. לעומת הריהוט אותו נחליף פעם בכמה שנים, את האביזרים המשלימים ופריטי העיצוב נחליף בתדירות גבוהה יותר. במשך השנים הילד מתבגר וכך גם משתנים תחביביו, צרכיו ואופיו, ובהתאם לכך העיצוב של החדר. הבורדר המתאים יותר לתינוקות, יכול להתחלף לטפט של נסיכות בגילאי 4-5 ולדוגמא חלקה או שקטה יותר בגילאי 12-14. בצורה כזו שינוי קטן הנו בעל השפעה נכרת על העיצוב הכללי. ניתן להשתמש באותו הריהוט במשך 10 שנים ולהחליף רק את הפריטים המשלימים, החל מהמדפים, הכוננית, המתלים, אהיל, מנורת שולחן ועוד’.

 

עיצוב חדר עבור תאומים או שלישייה

רותם-השימשוני מסבירה כי כאשר מדובר בתאומים או שלישיה, מומלץ לעצב את הרהיטים כך שיהיו זהים בצורתם, בצבעם ובסגנון העיצוב ואת כריות הנוי, מדבקות הקיר או התמונה שתולים מעל המיטה לעצב בהתאם לאופיים ותחביבם השונים של כל אחד מהילדים. כך כל ילד מקבל את היחס האישי תוך שמירה על עיצוב אחיד והרמוני.
אותם פרמטרים רלוונטיים גם כשמדובר בילדים שאינם בני אותו המין, בשלב הראשון ניתן לבחור בצבע נטרלי של ריהוט כמו לבן או שמנת, ואת הפריטים המשלימים- המצעים, כריות הנוי,השטיח או המדף – בהתאם לצבע האהוב על כל ילד.

 

 

yo yo צילום ענבר שפר 10

 

 

עיצוב חדר לתאומים או שלישייה, בחלל קטן ועיצוב בחלל גדול

במידה והחלל קטן ואמור לאכלס שניים או שלושה ילדים, מומלץ לבחור במיטת קומותיים המאפשרת חסכון במקום. החיסרון בסוג זה של מיטה הנו הגובה שעלול ליצור תחושה שהחדר קטן מכפי שהוא באמת. גיל צעיר הילדים מאוד אוהבים זאת. ישנן מיטות קומותיים הבנויות בצורה כזו, שהמיטה התחתונה אינה מחוברת לעליונה וכך בעתיד, ניתן יהיה לפצל בין המיטות ולהפוך כל אחת למיטת יחיד. אפשרות נוספת היא, למקם שולחן כתיבה מתחת לאחת המיטות, במידה ומתקיימת בשלב מאוחר יותר הפרדה בין החדרים.
כאשר מדובר בחדר של תאומים או שלישייה, חשוב מאוד לשים דגש על מיקומה של כל אחת מהמיטות. כאשר מדובר בתאומים, מומלץ למקם את המיטות בצורת ולא אחת מול השנייה ובדומה גם בחדר בו מתגוררת שלישייה, רק הפעם בצורת ח וזאת במידה ולא רוכשים מיטת קומותיים.

 

 

yo yo צילום ענבר שפר 1

 

 

צורות אילו מאפשרות יצירת חלל פתוח ונוח המשמש עבור לינה ומשחק. כאשר החדר בנוי במבנה מלבני כדאי למקם את הארון בקיר הקצר, רצוי קיר הדלת וזאת במטרה ליצור חלל ריבועי ופתוח ובכך ומניעת מעברים מפותלים או חסימת המעבר עם רהיט גדול.

כאשר מדובר על חלל גדול ניתן קיים חופש עיצובי תו הקפדה כי הרהיטים מתכתבים האח עם השני ועם העיצוב הכולל של החדר.

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם מה להגיד? זה המקום